LG Electronics 60LN5400 60-Inch 1080p 120Hz LED-LCD HDTV with Smart Share
Code : B00BB9OTBU
Category :
Rating :
* Special discount only for limited time
Product Details
- Brand: LG
- Model: 60LN5400
- Dimensions: 34.70" h x
8.90" w x
65.00" l,
58.00 pounds
- Display size: 60
Features
- TruMotion 120Hz technology lets you see sports, video games and high-speed action with virtually no motion blur. Now your TV can keep up with your fast moving entertainment.
- Get nearly double the pixel resolution of standard HD with Full HD 1080p resolution.
Product Description
LG LN5400 SERIES 1080P 120HZ LED TV
Customer Reviews
Most helpful customer reviews
See all customer reviews...LG Electronics 60LN5400 60-Inch 1080p 120Hz LED-LCD HDTV with Smart Share. Reviewed by Eric G. Rating: 4.0
Posted in: cheap plasma tv 60 inch,plasma tv 60 inch,tv,tv 60 inch